تبلیغات
ZzGoOlOo - :. روان شناسی شخصیت .:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستای خوبم،خوبین؟اگر دوست دارین شخصیتتون رو بدونین میتونین از ادامه مطلب دیدن کنین.

شما اگر بیکار باشید یا یک کاغذ و خودکار در دسترس داشته باشید ممکن است روی آن چیزهایی بکشید.

این خط خطی ها شخصیت شما را لو می دهد.

قـلـب

آنهایی که در هر موقعیتی شروع به کشیدن قلب می کنند چیزی در ذهن دارند که حدس زدن آن خیلی هم سخت نیست،آنها دوست دارند همیشه عاشقانه و رمانتیک رفتار کنند.

چـشـم

«مک نیکل» می گوید وقتی کسی در اطرافتان هست که در جاهای خالی کاغذ شروع به کشیدن چشم می کند،توصیه می کنم که کمی حواستان را بیشتر جمع کنید چرا که این می تواند یک نشانه ی اخطار باشد،زیرا او کسی است که احساس می کند باید حواسش یه همه جا باشد و به قول معروف به جای دو چشم با چهار چشم کاملا اطراف خود را می پاید!

او کسی است که نسبت به همه ی اطرافیانش و انگیزه های آنها مشکوک است و فکر می کند همه می خواهند درباره ی او قضاوت کنند و بد بگویند.اگر چشم خیلی هنرمندانه و یا دخترانه با مژگانی خیلی بلند کشیده شود،می تواند نشان دهنده ی غرور و خودبینی فرد باشد.اگر چشم حالتی کارتونی داشته باشد نشان دهنده ی این است که فرد شخصیتی تفسیرگر دارد و دوست دارد درباره ی همه قضاوت کند.البته یادتان نرود که اگر کودکی چنین چشمی بکشد فقط نشان دهنده ی چیزهایی است که از اطرافیانش یاد گرفته است نه چیز دیگر،چرا که کشیدن چشم بسیار ساده است و خیلی از بچه ها گاهی شروع به کشیدن آن می کنند.

فـلـش

اگر معمولا عادت دارید هر جا بتوانید فلش و خط جهت دار بکشید،باید بگویم شما روحیه ی بلند پروازی دارید.دکتر «مک نیکل» می گوید:«در یک جلسه ی کاری با وکیلی صحبت می کردم،حین صحبت حواسم به کاغذ زیر دست او بود،می دیدم در حالی که به حرفهای من گوش می کرد فلش هایی را در جهت های مختلف و با اندازه های متفاوت می کشید،وقتی من درباره ی پروژه صحبت می کردم،او به این فکر می کرد که از این پروژه چقدر می تواند پول در بیاورد،در حالی که در ظاهر سعی می کرد خیلی خودش ره بی اهمیت نشان دهد ولی شکلک هایی که می کشید درون او را هویدا می کرد و نشان می داد که موضوع مورد نظر،ذهن او را مشغول کرده است.»

مـکـعـب

شاید آدم های کمی باشند که هنگام فکر کردن به طور ناخوآگاه جاهای سفید کاغذ های اطرافشان را با کشیدن مکعب های تودرتو پر می کنند،ولی این مکعب ها نشان می دهند که فرد تمام زوایای موضوع مورد نظر را در نظر می گیرد.از طرفی «مک نیکل» می گوید اگر عادت دارید گوشه و اطراف کاغذ مکعب بکشید،باید بگویم که معمولا به یک موقعیت تنها از یک زاویه نگاه می کنید،علاوه بر اینها ناگفته نماند که کشیدن مکعب نشانه ی محافظه کار بودن نیز هست،یعنی کسی به این راحتی ها تن به خطر نمی دهد.

خـانـه

کسانی که عادت دارند هر جای سفیدی که پیدا می کنند خانه بکشند،معمولا وابستگی عاطفی خاصی به خانه شان دارند.آنها که تزییناتی را روی خانه می کشند مثل پرده،پنجره،راه عبوری و ارتباطی و... یعنی دوست دارند در این زمینه ها سرمایه گذاری کنند مثلا خانه ی بهتر گیرند،وسایل خانه بخرند... اما اگر فردی خانه ای بدون در و پنجره بکشد،حواستان را جمع کنید!چرا که این افراد احتمالا مشکل بزرگی دارند،در واقع او در موقعیتی قرار دارد که احساس می کند هیچ راه فراری وجود ندارد.

آدمـک

اگر شما عادت دارید آدمک هایی را بکشید که دست ندارند،باید بگویم که این پرچم قرمز است زیرا شما گمان می برید نمی توانید کاری را که دوست دارید انجام دهید.اگر آدمک های شما پا ندارند،احساس می کنید در تله افتاده اید و نه راه پس دارید و نه راه پیش،در واقع نمی توانید به جایی که دوست دارید،بروید!علاوه بر این ها باید به حالت های صورت آدمک ها هم هم توج کنید،این که خوشحال اند یا ناراحت،لبخند می زنند یا گریه می کنند.همه این ها می تواند نشانه ای از حالت درونی شما باشد!

خـط خـطـی

کسی که بدون هدف خط خطی می کند و برای خودش طرح های بدون معنا می زند احساس می کند که در زندگی اش هیچ مسیر مشخصی ندارد و هدف خاصی را پیش رویش نمی بیند.بعضی در این مواقع شروع به کشیدن اشکال هندسی عجیب و غریب می کنند،شکل هایی که هیچ الگوی مشخصی ندارند و در اندازه های مختلف روی کاغذ آمده اند.

اشـکـال هـنـدسـی

مثلث،مربع و اشکال هندسی دیگر،نماد ذهنی سازمان یافته است و نشان می دهد که شما به گونه ای روشن و آشکار می اندیشید و دارای مهارت های برنامه ریزی هستید،یعنی در برنامه ها و طرح هایتان بسیار دقیق عمل می کنید و کفایت و کارآیی بالایی دارید.

اســم

اگر نوجوانی همه جا شروع به نوشتن اسمشش می کند،این نشان دهنده ی حالت خاصی نیست و بیشتر می خواهد امضایی برای خود پیدا کند.اما اگر فردی بالای 25 سال را دیدید که همه جا اسم خودش را به طرق مختلف می کشد،احتمالا با درون خود درگیر است!یعنی چنین فردی هنوز نتوانسته با آن تصویری که از خود ساخته کنار بیاید یا آن را به خوبی قبول کند.این گونه افراد معمولا به شدت حواس شان به خودشان هست و می خواهند بدانند به راستی چه کسی هستند،تا جایی که این جست و جوی آن ها برای یافتن خودشان به افسردگی می انجامد.

اسـحـلـه

«مک نیکل» می گوید اگر می خواهید بدانید چه کسی در اطرافتان این قابلیت را دارد که روزی جنایتکتر شود به خط خطی ها وشکل های او نگاه کنید،هیچ چیز بدتر از کشیدن ابزار جنایت و کشتن نمی تواند نشان دهنده ی چنین چیزی باشد.اگر کسی در اطرافتان چنین شکل هایی می کشد،توصیه می کنیم کمی مراقب اوضاع و احوال باشید.

مـاشـیـن،اسـب یـا هـواپـیـمـا

اگر خواستگارتان هنگامی که سر یک میز با شما نشسته است چنین شکل هایی را روی کاغذ یا دستمال کاغذی می کشد،باید بگوییم این خیلی نشانه ی خوبی نیست.وقتی فردی شکل یک وسیله ی خمل و نقل را می کشد یعنی به دنبال راهی است که بتواند از وضعیت فعلی فرار کند و دوست دارد به سرعت خود را نجات دهد،پس بهتر است خیلی به او دل نبندید!

بـازی

بازی هایی مانند نقطه بازی،دوز یا شطرنج حس رقابت را در شما به تصویر می کشند و شما دوست دارید همیشه در بازی ها پیروز باشید و اصلا برای برنده شدن بازی می کنید.

گـل و گـیـاه

کسی که گل و گیاه می کشد،فردی احساساتی است و دوست دارد همیشه در رویاها بماند،روحیه ی مهربانی دارد و با دوستانش دوستانه رفتار می کند و فردی اجتماعی است.

«امیدوارم لذت برده باشید و به شخصیت اصلی تان پی برده باشید،در ضمن نظر یادتون نره»
تاریخ : جمعه 17 خرداد 1392 | 10:50 ق.ظ | نویسنده : Arman | نظرات