تبلیغات
ZzGoOlOo - پدر اینترنت چه کسی است؟؟؟؟

بنام خدا

سلام دوستای خوبم.دوستایی که تو فضای مجازی اینترنت با هم در ارتباط هستیم.آیا تا به حال این سوال براتون پیش اومده که:اینترنت رو کی اختراع

کرده؟؟؟؟.

برای هر کسی که پیش اومده میتونه بره توی ادامه مطلب تا پدر واقعی اینترنت رو بشناسه و هر کسی هم که این سوال براش پپیش

نیومده پیشنهاد میکنم ادامه مطلب رو بخونه.

باتشکر

مـدیـر وبـلـاگــ

امروزه برای بسیاری از ساكنان كره زمین حتی تصور یك روز زندگی بدون اینترنت هم ممكن نیست اما آیا تا به حال به این فكر كرده‌اید كه این فن‌آوری نوین اولین بار توسط چه كسی ارائه شده است؟

در حال حاضر اغلب از وینتون سرف، دانشمند آمریكایی به عنوان پدر اینترنت نام می‌برند اما تا چند سال پیش برای این پدیده نوین قرن 20 از پدر دیگری با نام رابرت برمر نیز یاد می‌شد البته در عین حال نام رابرت كان هم به عنوان یكی دیگر از پدران اینترنت مطرح می‌شود.

پدر گمنام اینترنت
در این میان نكته غم انگیز آن كه با وجود اهمیت این اختراع بزرگ، اگر امروز نام رابرت برمر را به عنوان یكی از پدران اینترنت جست‌وجو كنید حداقل در زبان فارسی اطلاعات چندان زیادی از او منتشر نشده و شاید بیشترین خبری كه از او روی اینترنت وجود دارد مربوط به درگذشت او باشد.

او كه به اختراع زبان جهانی كامپیوترها در تبدیل متن به عدد كمك كرده و به عنوان اولین دانشمند مسئله Y2K را هشدار داده بود در تاریخ هفت تیر سال 1383 در سن 84 سالگی و بر اثر ابتلا به سرطان در تگزاس در گذشت اما شاید بدون اختراع كه كامپیوتری ASCII توسط او، امروز حتی صندوقی به نام ایمیل نداشتیم و پرینترهای لیزری و باتری‌های ویدئویی هم به شكل دیگری وجود داشتند.

پدر پر نام اینترنت

اما برخلاف رابرتب رمر كه كمتر نام او به عنوان پدر اینترنت دیده می‌شود وینتون سرف در این زمینه بسیار صاحب نام است.

وینتون گری سرف، دانشمند آمریکایی علوم کامپیوتر است که پروتکل‌های تشکیل دهنده TCP/IP و استانداردی که امروزه به‌عنوان اینترنت شناخته می‌شود را با همکار خود یعنی رابرت کان ایجاد كرد و لقب یکی از «پدران اینترنت» را به خود اختصاص داد.

او كه این روزها حدود 71 سال سن دارد تا چند سال پیش (سال 86) به عنوان رییس سازمان نظارت برنامه‌ها و ارقام اینترنتی (آیكان) فعالیت می‌:رد اما در این سال از سمت خود كناره گیری كرد و فعالیت‌های خودی را به عنوان یكی از مدیران ارشد اجرایی گوگل ادامه داد.

وی از سال 2010 تاکنون، به‌عنوان نماینده کمیسیون پهنای باند برای توسعه دیجیتال و یکی از اعضای سازمان ملل متحد برای کمک به گسترش هرچه بیشتر تکنولوژی اینترنت مشغول به فعالیت است.

همكاری آقای رییس
اما رابرت كان دانشمند و مخترع دیگری است كه در موارد متعدد از او به عنوان همكار سرف پدر دیگر اینترنت یاد می‌شود. از كان هم اطلاعات چندانی در زبان فارسی وجود ندارد این درحالی است كه چند سال پیش سرف در گفت‌وگویی اعلام كرده بود: "باید بگویم که این اشتباه است که مردم افتخار پدری اینترنت را فقط به من نسبت بدهند. بیشتر کاری که من برای اختراع اینترنت انجام دادم به صورت مشترک بود. اول از همه با باب (رابرت) کان و بعداً با خیلی دیگر از آدمها که در سیر تکاملی معماری اینترنت شرکت کردند.

در حقیقت رابرت کان که به عنوان پدر اینترنت شناخته می شود، این پروژه را در اواخر سال 1972 و اوایل سال 1973 شروع کرده بود. او در بهار 1973 زمانی که من در دانشگاه استانفورد بودم، از من دعوت کرد که با او روی این پروژه کار کنیم. البته ما پیش از این در سال های 1969 و 1970 با هم روی پروژه آرپانت (جد اینترنت امروزی و اولین تجربه سوییچینگ بسته ای در مقیاس گسترده) کار کرده بودیم و قبلاً همدیگر را می شناختیم.

او داشت کشف می کرد که چگونه باید از پس ایده شبکه باز بر بیاید. او هنگام کار روی این ایده متوجه شد که به آدمی نیاز دارد که درباره سیستمهای عامل و چگونگی عملی کردن این ایده بر روی انواع مختلفی از سیستمهای عامل چیزهایی بداند.

من اتفاقاً در آن زمان که اولین قسمت آرپانت داشت در دانشگاه اوکلا نصب شد ، به عنوان یک دانشجوی فارغ التحصیل در اوکلا مشغول کار شدم. کار من نوشتن نرم افزار برای ارتباط داخلی یک کامپیوتر با آرپانت بود. آنجا بود که باب کان را ملاقات کردم".

منبع:فـرآرو
موضوعات مرتبط : پدر اینترنت چه کسی است؟؟؟؟،


تاریخ : پنجشنبه 23 خرداد 1392 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : Arman | نظرات